Regulaminy

Regulamin dla Zgłaszających się1. Oceniamy blogi ze wszystkich platform.
2. Zgłoszenia należy zostawiać w zakładce Zgłoś się!. Te złożone w innym miejscu będą ignorowane i usuwane.
3. Przed zgłoszeniem zapoznaj się z preferencjami oceniających, a także zwróć uwagę czy dany oceniający nie jest Wolnym Strzelcem oraz czy jego kolejka nie jest zamknięta.
4. Każdy Oceniający posiada swój własny limit naraz przyjmowanych blogów do kolejki. Taką informację znajdziesz na podstronach bądź w zakładce Kolejka przy nicku oceniającej.
Limit obecny jest również w Wolnej Kolejce!
5. By Twoje zgłoszenie zostało rozpatrzone:
 • Dodaj odnośnik bądź zalinkowany button do Krytyki dla Odważnych! na swoim blogu.
 • Twój blog powinien mieć minimum cztery rozdziały, ale jego treść nie może być krótsza niż dziesięć stron w Wordzie pisane czcionką Times New Roman rozmiar 12 (analogicznie, jeżeli piszesz wyjątkowo długie rozdziały lub dodajesz je często, możesz się zgłosić, posiadając dwa wpisy na blogu).
 • Ostatni post nie może być starszy niż trzy miesiące – w innym wypadku należy poinformować oceniającego i upewnić, że ocena jest pożądana. Brak takiej informacji skutkuje odmową oceny.
 • Zdejmij blokadę kopiowania treści, a jeżeli jesteś pierwszy w kolejce, nie zmieniaj szaty graficznej.
 • Nie oceniamy blogów grupowych i graficznych (chyba że w preferencjach oceniającego zaznaczono inaczej). Blogi zawieszone i zakończone oceniamy po konsultacji z autorem.

6. Nie rozpatrujemy zgłoszeń łamiących którykolwiek z punktów regulaminu. Zazwyczaj autor jest powiadamiany o błędzie, po czym ma dwa tygodnie czasu na wprowadzenie poprawki. W przypadku braku odzewu – zgłoszenie po prostu usuwamy. To samo dotyczy zgłoszeń, które zostały już przyjęte, a błędy pojawiły się po zapisaniu bloga do kolejki – oceniający w takim przypadku może wystawić odmowę oceny bez uprzedzenia.
7. Prawidłowe zgłoszenie powinno zawierać:
 • Dokładny adres bloga
 • Nick wybranego oceniającego (ewentualnie preferowanego Wolnego Strzelca*)**
 • Kategorię bloga (tematykę)
 • Aktualne hasło
 • Typ oceny: szablonowa (ściśle zgodna z Kryteriami Ocen; uwzględnia się w niej punktację i wystawia ocenę)/nieszablonowa (bez punktacji i wystawianej oceny; można również pominąć wygląd szaty graficznej)
8. O ważnych zmianach należy poinformować w zakładce Pytania, a o chęci przeniesienia się do innego oceniającego – pod kolejką.
9. Oceniający ma nieokreślony czas na wystawienie oceny, a poganianie go jest niedopuszczalne.
10. O ocenie zostaniesz poinformowany na swoim blogu.
11. Po wystawieniu oceny oceniany powinien w sposób kulturalny ją skomentować.
12. O ponowną ocenę można ubiegać się po wprowadzeniu znaczących zmian i opublikowaniu czterech nowych postów.

* Wolni Strzelcy posiadają przywilej samodzielnego wybierania blogów, więc musisz pamiętać, że preferowany przez Ciebie Wolny Strzelec może nie przyjąć Twojego zgłoszenia (nawet jeśli jest ono zgodne z preferencjami). W takim wypadku poinformuje Cię o odmowie w komentarzu pod Twoim zgłoszeniem.
** Jeżeli kolejka wybranego oceniającego (pełnoetatowca) jest zamknięta, wówczas w zgłoszeniu możesz przy Nicku wybranego oceniającego wpisać Wolną Kolejkę, a dodatkowo w nawiasie umieścić nick owej oceniającej. Twój blog zostanie przeniesiony do jej kolejki, gdy ją otworzy (jeżeli oczywiście blog okaże się zgodny z preferencjami oceniającej).


Na znak przeczytania regulaminu w zgłoszeniu zamieść hasło: parabola.


Regulamin dla Oceniających


 1. Oceniamy blogi według kolejności zgłoszenia.
 2. Odpowiadamy w sposób kulturalny na komentarze czytelników.
 3. Blogi znajome oceniamy bez taryfy ulgowej.
 4. Sprawdź, czy oceniany blog jest zgodny z Twoimi preferencjami i czy spełnia zawarte w regulaminie wymagania – w przeciwnym wypadku masz prawo wystawić odmowę, podając jej konkretny powód.
 5. Czytamy wszystkie posty ocenianego bloga.
 6. Wypowiadamy się pod każdym podsumowaniem miesiąca. To, że nie napisałeś żadnej oceny w miesiącu, nie wywołuje u administratorki złości, tylko troskę. Nie trzeba się bać.
 7. Masz prawo do urlopu; nie musisz podawać przyczyny, zostaw tylko informację, kiedy wracasz.
 8. Pamiętaj, by przed opublikowaniem oceny sprawdzić ją dwa razy (w razie kłopotów z poszczególnymi częściami oceny, skorzystaj z poradnika: Jak napisać ocenę doskonałą?).
 9. Mamy rok czasu na wystawienie oceny, ale byłoby miło, gdyby każdy publikował przynajmniej jedną w miesiącu.
 10. Po opublikowaniu oceny poinformuj o niej ocenianego, usuń jego zgłoszenie, zaktualizuj swoją kolejkę i w miarę możliwości spis treści.
 11. Nie chowamy głowy w piasek – bez oporów zgłaszamy sugestie, pomysły i zażalenia w związku z funkcjonowaniem KDO.

Regulamin dla Stażystów 1. Twój staż trwa dwa miesiące. Masz prawo go przedłużyć, podając sensowny powód. W tym czasie powinnaś/powinieneś ocenić trzy blogi.
 2. W momencie przyjęcia na staż niezwłocznie załóż podstronę, na której uwzględnisz swoje preferencje.
 3. Przyjmij zaproszenie do współtworzenia naszego prywatnego bloga Pogaduchy KDO.
 4. Podczas stażu do Twojej kolejki mogą się zgłosić trzy blogi, po czym jest ona zamykana. Oszczędzi to kłopotów autorom zgłoszonych blogów w momencie, gdy zrezygnujesz lub nie przejdziesz stażu. W razie ocenienia wszystkich blogów z kolejki następne możesz dobierać z wolnej kolejki.
 5. Blogi znajome oceniaj bez taryfy ulgowej.
 6. Masz prawo odmówić oceny bloga, gdy nie zgadza się on z Twoimi preferencjami, jest prowokacją bądź łamie regulamin.
 7. Przeczytaj wszystkie posty ocenianego bloga.
 8. Pamiętaj, by przed opublikowaniem oceny sprawdzić ją dwa razy (w razie kłopotów z poszczególnymi częściami oceny, skorzystaj z poradnika: Jak napisać ocenę doskonałą?) , a następnie opublikować ją na Pogaduchach KDO jako nowy post. Tam wszyscy członkowie załogi z chęcią pomogą Ci znaleźć ewentualne błędy czy niedopatrzenia.
 9. Ocenę możesz opublikować dopiero po zatwierdzeniu jej na Pogaduchach przez Administratorkę.
 10. Po opublikowaniu oceny poinformuj o niej ocenianego.
 11. Najważniejsze: nie bój się Administratorki. Jeżeli masz jakiś problem, nie jesteś pewien jakiegoś fragmentu swojej oceny lub po prostu nie potrafisz jej napisać, zgłoś to niezwłocznie, a razem postaramy się to rozwiązać.
 12. Nie chowamy głowy w piasek – bez oporów zgłaszamy sugestie, pomysły i zażalenia w związku z funkcjonowaniem KDO.


Ostatnia aktualizacja regulaminów: 29-07-2017, godz.21:04

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Przeglądaj notki

Created by Agata for WioskaSzablonów. Technologia blogger.