008# Ocena bloga prezent-dla-charliego

Oceniająca:  Midori
Oceniany blog: prezent-dla-charliego
Autor: Dama ze szczurem

Treść usunięta na prośbę Midori.

1 komentarz:

 1. Dziękuję za ocenę, mam tylko kilka uwag:

  - Cytat odnosi się, jak łatwo jest zauważyć, tylko do drugiego opowiadania.
  - "Adres jest zagadkowy, jednocześnie zdradzając nam imię głównego bohatera." - Charlie nijak nie jest głównym bohaterem i nie wiem, skąd wzięłaś ten wniosek.
  - "Oprócz tego, czytelnik wie, kto kogo zabił, kto się w kim kocha, kto stoi za jakimś podstępem." - Pewnie dlatego, że moje opowiadanie nie jest kryminałem. Nawiasem, nie wiem, o co chodziło w "kto się w kim kocha", ponieważ w opowiadaniu żadnych romansów nie miałam.
  - "Zawiodłaś mnie. O ile poprzednia historia wciągnęła mnie, tą czytało mi się bardzo opornie. Fabuła… Zaraz, jaka fabuła? Na chwilę obecną, nie wydaje mi się, aby kolejne wydarzenia dążyły do jakiegoś poważniejszego rozwoju akcji." - Dwoje bohaterów leci na drugi koniec świata celem rozwikłania skomplikowanej zagadki a Ty nie znalazłaś fabuły? No weź.
  - "Twoje opowiadanie jest pełne naukowych terminów. Potencjalny czytelnik, nie ma zielonego pojęcia o tym, co piszesz. Owszem, wplatasz je w tekst tak, by go nie przeciążać, jednak, czy nie lepiej byłoby chociaż wytłumaczyć pod postem?" - W opowiadaniu jest dokładnie JEDNO określenie wykraczające poza ramy wiedzy ogólnej i to właśnie wytłumaczyłam. Wszystkie inne to pojęcia z zakresu podstawowego, a ja zakładam, że typowy czytelnik chodził do szkoły.
  - W dialogach najpierw piszesz, że nic do zarzucenia, potem, że wychodzą średnio.

  W zasadzie tyle. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Przeglądaj notki

Created by Agata for WioskaSzablonów. Technologia blogger.