010# Ocena bloga melancholijna-lilia

Oceniająca: Mia
Adres: melancholijna-lilia
Autor: DepressedSuicidePierwsze wrażenie:
Melancholijna lilia. Hm... Ciekawy adres, który pozwolę sobie zinterpretować na własny sposób. Melancholia to stan głębokiego przygnębienia, a lilia to kwiat - bardzo ładny, wydaje się silny, ale jednak jest kruchy i słaby. Czy to odnosi się do Ciebie? Tak się zastanawiam i dochodzę do wniosku, że spotkam się z pewnego rodzaju pamiętnikiem. Dobra, wchodzę w link. Wyświetla się tło w ciemnych barwach. Świetnie, masz plusa, bo jak już kiedyś wspominałam, uwielbiam ciemne tła i kolory. Napis na belce jest smutny i nieco przygnębiający, ale za to jaki prawdziwy! Masz rację, świat jest głuchy na łzy i łkanie.
Pierwsze wrażenie wyszło świetnie.
10/10

Grafika:
Jeden z najprzyjemniejszych punktów oceny. Myślę, że tym razem będę miała, co napisać.
Tło zewnętrzne ma wzór desek lub paneli w odcieniu brązu. Pod nagłówkiem, treścią i paskiem bocznym jest kolor granatowy, bardzo ładny, moim zdaniem. Czcionka jest szara lub blado niebieska jak księżyc. Trudno mi ocenić, bo to bardzo podobne barwy. W pasku bocznym czcionka jest beżowa. Nagłówek ma najwięcej kolorów. Najbardziej wyróżniają się włosy dziewczyny, znajdującej się na samym środku. W każdej notce dodajesz zdjęcie, które w jakiś sposób nawiązuje do treści.
Wszystko do siebie pasuje, ale brakuje mi czegoś. Chociaż nie. Jest dobrze.
15/15
Treść:
a) fabuła
Przyznaję, że już przed przeczytaniem byłam bardzo zaciekawiona treścią. Piszesz w formie pamiętnika. Czyta mi się łatwo i szybko. Każdy wpis pochłaniam z wielką prędkością. Czuję się okropnie, Ty przelewasz swoje uczucia, a ja zamiast pomyśleć, lecę dalej. Wybacz, ale według mnie świetnie ubierasz myśli w słowa. Fabuła leci wartko niczym bystry strumyk w górach, a w dodatku zaciekawiasz czytelnika na tyle bardzo, że nie może przestać czytać. No, ja nie potrafiłam przerwać, dopóki nie doszłam do końca.
5/5

b) styl
Świetnie przelewasz swoje uczucia do notek. Mam wrażenie, że opisywanie ich przychodzi Ci z wielką łatwością. Piszesz wierszem, zdarzają się rymy, typowe dla dawnych wierszy, ale przeważnie jest to liryka „nowoczesna”. Podoba mi się. W pisaniu w pierwszej osobie idzie ci świetnie.
5/5

c) dialogi
U Ciebie jest to raczej monolog. W jednej czy dwóch notkach zauważyłam króciutką wymianę zdań. Wszystko, co piszesz jest takie szczere, naturalne. Nie mogę uwierzyć, że jeszcze ktoś potrafi tak dobrze napisać, co czuje. Spotkałam się z wieloma blogami, na których dziewczyny nawet nie potrafiły napisać poprawnie dialogów, a opisy to w ogóle leżały, płakały i błagały o pomstę do nieba. Ty jesteś całkiem inna, naturalna.
5/5

d) kreacja świata przedstawionego
Dokładnego miejsca i czasu akcji nie potrafię określić. Piszesz o swoim życiu, to wiem na pewno. Zorientowałam się, że akcja toczyła się w kilku miejscach. Był las, Twój sen oraz wspomniałaś coś o szpitalu psychiatrycznym. Na początki miałam ochotę Cię pocieszyć, ale później przypomniałam sobie, że jestem beznadziejna w podnoszeniu ludzi na duchu, zwłaszcza, że sama nie mam dziś humoru na wysokim poziomie optymizmu. Do pocieszania zazwyczaj wystarczał mi tylko uśmiech lub zwykłe przytulenie. Ale teraz na temat. Przenosisz akcję w każdej notce, no, może nie w każdej, jednak za każdym razem świetnie wychodzi Ci kreacja świata przedstawionego.
4/5
e) bohaterzy
Główną bohaterką jesteś Ty. Pojawił się chłopak, który, z tego co zrozumiałam, podobał Ci się, oraz Twoi rodzice. W notce o Twoich rodzicach skupiłaś się przede wszystkim na ojcu tyranie. Łatwo tworzy się takie postaci, ale piszesz coś na formę pamiętnika, więc się nie czepiam, bo opisujesz to, co dzieje się w Twoim życiu. Uczucia są naturalne, a ja się powtarzam. Nic nie poradzę jednak na to, że potrafisz napisać wszystko, co Ci leży na sercu (wątrobie?).
5/5

f) opisy miejsc, sytuacji, uczućNajlepiej wychodzą Ci opisy sytuacji i uczuć. Następne są miejsc, które są niewiele gorsze. Bardziej się skupiasz na uczuciach i to jest Twoja mocna strona. Sprawiasz, że, czytając, czuję to, co Ty. Nie wiem dlaczego, ale urzekły mnie Twoje wiersze. Za każdym razem potrafię się wczuć w sytuację, w której się znajdujesz. Opisów miejsc jest mniej, powiem nawet, że brakuje mi ich, ale, iż piszesz wiersze, to nie ma wielkiego znaczenia.
4/5
---
28/30

Poprawność:
No.7 - Kolejna stracona osoba
Powiedz, dlaczego mi to robisz? - Zgubiłaś „to”.
No.9 - Dziecko toksycznego ojca
Powiedziałeś, że nigdy nie byłam twoją córką, ani nie kochasz wcale mamy. - Zamiast przecinka oraz  „ani” napisałabym „i”.
No.10 - Chcę żyć, a nie tylko istnieć
Inie dają mi spokoju. - „I nie” piszemy osobno.
Nieco o tym zakalcu
Opisuje on w całości mnie, ponieważ jestem niedoszłym samobójcom depresji. - „Samobójcą” powinno tutaj być przez „ą”.
Więcej błędów nie wyłapałam, co mnie cieszy. Dobrze piszesz, a ja nie mam więcej nic do powiedzenia tutaj.
3,5/5

Dodatki:
Przeglądam osobne strony. Ha, miałam rację, co do interpretacji adresu, a po przeczytaniu doszłam do wniosku, że jesteś lilią w melancholii. Opis bloga bardzo pomysłowy, przypadł mi do gustu. Dobra, lecę dalej. Buddo, Ty masz dopiero dwanaście lat? Nie spodziewałam się, ale cóż, takiego szoku można dostać, gdy strony lubię czytać na koniec. Ale dobra, ja się nie zrażam, mimo że masz tylko dwanaście lat i już odwiedziłaś szpital psychiatryczny oraz myślisz o samobójstwie. Widzę, że mamy sporo wspólnego. Poza melancholią, próbami samobójczymi i tym, że ja jestem katoliczką, a Ty ateiską. Oczywiście nikt nie zmusza do wiary w Boga, więc wolna droga. Co do ubioru to i ja zakładam ciemne ubrania, ale mój styl jest pomieszany pomiędzy rockiem, metalem, punkiem, troszkę hip-hopem i... no i moim własnym. Muzyka także nas łączy. Ach, pieszczochy są zajebiste. Jedziemy dalej. Linki są ładnie posegregowane. Masz lepszy porządek na blogu niż ja w pokoju! Kolejna zakładka to Twoje oceny z innych ocenialni. Sporo pozytywnych ocen, aż miło popatrzeć. Ach, no i oczywiście SPAM, ale tutaj nie muszę wiele mówić.
Kryteria każą mi także napisać co nieco o wyświetleniach, których masz sporo, oraz o Twoich czytelnikach. Cóż, zauważyłam, że są tacy, co stale komentują. Swoje grono zaufanych czytelników masz.
5/5

Punkty dodatkowe:
> Za zdjęcia przy każdej notce. Za tego Jokera w No.1 najbardziej.
> Za te francuskie tytuły pod zdjęciami. Bo to po francusku, prawda? Na początku skłaniałam się ku łacinie, ale, gdy wkleiłam do tłumacza, za każdym razem przekierowywało mnie na francuski.
> Za Twój barwny opis.
> I jeszcze za ten porządek na blogu.
4/5

Podsumowanie:
Otrzymałaś 65,5 punktów na 70 możliwych, co daje Ci ocenę Celującą. Gratuluję.
Po przeczytaniu o szpitalu psychiatrycznym nie wiedziałam, co mam myśleć. Zwłaszcza, że później dowiedziałam się, że masz tylko dwanaście lat. Chociaż... próby samobójcze zdarzają się też w młodszym wieku z tego, co zauważyłam w swojej szkole.
Nie mam jakichś wyszukanych rad, więc powiem tylko: Trzymaj się, dziewczyno!
Pozdrawiam.

7 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Jaram się, jak żydzi w piecu."
   DepressedSuicide, litości, dziewczyno. Wyrzuć to porównanie ze słownika i nigdy więcej go nie używaj. Jest przerażające - nawet jeśli się go używa bez złych intencji. Piszesz o własnych odczuciach, umiesz je analizować, więc tym bardziej powinnaś pamiętać, żeby nie urażać uczuć innych. A takimi słowami możesz urazić niejednego człowieka.

   Usuń
 2. Trudno oceniać pamiętniki, dla mnie to zawsze nie lada wyzwanie. Ty poradziłaś sobie świetnie :)
  Gratuluję.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy nie powinniście rozdzielić kryteriów? Wg. tych to trochę po prostu głupio oceniać pamiętnik. Jak bohaterzy mają się do pamiętnika? ...

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie, nie wycofywałam się z oceny. Pozdrawiam, Agusia z hermionawzespole.blog.onet.pl.

  OdpowiedzUsuń

Przeglądaj notki

Created by Agata for WioskaSzablonów. Technologia blogger.