KONKURS ŚWIĄTECZNY

Dzisiaj mamy mikołajki i z tej okazji postanowiłyśmy zrobić coś ciekawego. Mianowicie...
Krytyka Dla Odważnych organizuje konkurs pisarski pod hasłem „Karpie diem”!
Konkurs jest o tematyce świątecznej. Aby wziąć udział, musisz umieścić button lub link do naszego konkursu w widocznym miejscu – kliknięcie buttonu powinno przekierowywać właśnie do tej strony.
Zgłoszenie wyślij na nasz adres mailowy. Powinno ono zawierać:

 • Nick uczestnika (nick, którym się posługujesz)
 • Adres bloga (blog, na którym zamieściłeś/aś link lub button)
 • Hasło (szyfr potwierdzający zapoznanie się z regulaminem)
 • Twoją pracę (powinna zostać umieszczona w załączniku)

Regulamin:
 1. W chwili zgłoszenia na blogu uczestnika musi się znajdować button lub link do konkursu. Po kliknięciu na niego użytkownik powinien zostać przekierowywany na stronę konkursową. Jeśli button/link nie będzie zamieszczony, zgłoszenie automatycznie zostanie odrzucone.
 2. Zgłoszenie należy wysłać na adres ocenialni KDO:  ocenialnia.kdo@gmail.com
 3. W tytule maila należy wpisać: Zgłoszenie do konkursu. W mailu należy uwzględnić: wypełniony formularz oraz załącznik z gotową pracą konkursową.
 4. Opowiadanie powinno być na minimum trzy strony w Wordzie pisane czcionką Times New Roman 12.
 5. Opowiadanie musi być zgodne z tematem.
 6. Jedna osoba ma możliwość wysłania maksymalnie trzech utworów, które powinna umieścić w jednym zgłoszeniu.
 7. O wysłanym zgłoszeniu należy poinformować w komentarzu pod postem konkursowym.
 8. Zgłoszenia trzeba wysłać do 13 marca 2015 roku, do godziny 23.59
 9. Ogłoszenie wyników nastąpi pod koniec marca lub na początku kwietnia.
(Regulamin edytowany dnia: 05.02.2015)


Ocenie opowiadania podlegać będzie: poprawność, fabuła, zgodność z tematem, styl pisania, świat przedstawiony, kreatywność, oryginalność, wrażenia po przeczytaniu pracy.

Jurorami w konkursie będą członkowie załogi, którzy najpierw wyeliminują wszystkie prace niezgodne z regulaminem (hasło: blask choinki). Pozostałe będą podlegały ocenie szczegółowej. Każdy oceniający będzie mógł ocenić zgłoszone opowiadania w skali 1-60. Ale uwaga! Każdy juror ma również możliwość przyznania dodatkowych 2 punktów TYLKO jednej pracy.
Dla trzech najlepszych opowiadań przewidziane są nagrody. Z pozostałych prac zostaną także wyłonione wyróżnienia.

Co jeszcze warto wiedzieć?
 1. Nie można cofnąć wysłanego zgłoszenia.
 2. Wysłanie zgłoszenia jest równoznaczne z zaakceptowaniem regulaminu oraz możliwością publikacji swojej pracy na KDO.
 3. Osoba nie posiadająca konta Google może również wziąć udział w konkursie, a wtedy w zgłoszeniu zamiast nicku podaje tylko swoje imię lub pseudonim.
 4. Osoba nie posiadająca bloga również może się zgłosić – nie obowiązuje jej wtedy punkt pierwszy naszego regulaminu.
 5. Najlepsze opowiadanie zostanie opublikowane na Krytyce Dla Odważnych.
Dla pierwszych trzech miejsc przewidziane są również nagrody rzeczowe.


11 komentarzy:

 1. Ja nie na temat, ale: Pollalo, zawiesiłam na razie blog, ale wciąż chcę oceny. Wiem, że umawiałyśmy się, że dam Ci znać, kiedy go poprawię, ale tak tylko przypominam, gdybyś nie miała kontaktu ze mną, a to zauważyła albo miała jakieś pytania - w razie czego jestem na drugim blogu, link w profilu, względnie wywiaderze. Miałam nadzieję, że ogarnę to w grudniu, ale teraz nie jestem pewna, czy zdążę w styczniu (wiadomo, sesja), więc, uch, pewnie się to trochę przeciągnie - ale się zgłoszę ;). Wiem, że z ocenami wszędzie kiepsko, więc może to nic pilnego, ale tak mówię, żebyś mnie potrzymała w kolejce i oceniała przede mną póki co, bo już długo czekam i nigdzie się nie mogę doczekać, to mi zależy. Aha, i jeszcze jedno - będę publikować opko od początku, będzie tego dwadzieścia parę rozdziałów, planuję wrzucać co tydzień, więc pewnie zajmie mi to jakieś pół roku - nie widzę sensu, żebyś czekała tak długo. Może być tak, że wyślę ci całość w pliku i będę sobie to samo sukcesywnie wrzucać na blogaska? Zanim skończysz oceniać, na pewno już się posunę z publikacją daleko, a moich czytelników pewnie zbytnio spojlery nie przerażą, bo sporo treści będzie się zgadzać ;).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Byłoby wspaniale, gdybyś mogła mi wysłać całość, nie ukrywam, że dla mnie będzie to znacznie wygodniejsze. Jak tylko to zrobisz, zabiorę się do pisania oceny, ale pewnie trochę mi to zajmie. :)

   Usuń
  2. Nie ma pośpiechu, już długo czekam, to mogę poczekać jeszcze trochę - tym bardziej, że zanim to wyślę, pewnie też stosunkowo sporo czasu minie - nie zwracaj na mnie póki co uwagi i oceniaj inne rzeczy ;).

   Usuń
 2. Napisane jest, że należy kliknąć w obrazek, aby dowiedzieć się więcej, ale niestety to nie działa...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli chodzi Ci o ten czerwony button... Oba buttony służą do tego, by uczestnik konkursu wstawił go na swojego bloga, a ktoś, kto na niego kliknie, został przekierowany do tego właśnie posta, czyli musiał/a/byś go zalinkować najpierw. :) Dlatego tam jest napis "Kliknij, aby dowiedzieć się więcej". Tutaj on nie działa, ponieważ nie jest zalinkowany. To tylko propozycje bannerów, z których musisz wybrać jeden na swojego bloga, jeśli zgłaszasz się do konkursu. ;)

   Usuń
  2. Czyli to ma być opowiadanie świąteczne pod hasłem "karpe diem"?

   Usuń
  3. Dokładniej to KARPIE diem, ale ogólnie rzecz biorąc - tak. :)

   Usuń
 3. Zgłosiłam się (jakby coś).

  OdpowiedzUsuń

Przeglądaj notki

Created by Agata for WioskaSzablonów. Technologia blogger.